مشترک خبرنامه شوید

چند ابزار رایگان برای سهولت در راه اندازی کسب و کار :

داشتن یک ایده ی عالی و تبدیل آن به واقعیت , عملکرد , کسب و کار موفق نیازمند کار و تلاش بسیار است .

اسناد زیادی برای بررسی و امضا ,تماسهای ضروری , ایمیل هایی برای فرستادن و توئیت هایی برای ارسال وجود دارند به کلامی دیگر وظایف شما در طول روز کم نیست .

بسیار عالی بود اگر دستانی کمکی می داشتید .گاهی این امکان از نظر مالی وجود ندارد تا نیرو هایی کمکی استخدام کنید , پس چه باید کرد ؟

برای پایین نگه داشتن هزینه ها قطعه ای از پازل رونق کسب و کار پیدا می شود که ابزارهایی برای آسان تر کردن مسئولیت های روزانه ی شما است .

در اینجا با ۴ ابزاری که برای سهولت راه انداختن کسب و کار وجود دارد آشنا خواهیم شد که البته به صورت رایگان ارائه خواهد شد.

 

۱) Boomerang

بومرنگ نام ابزاری است که متعلق به شرکت گوگل است هرگاه بخواهیم ایمیلی را در روز۵شنبه بفرستیم بدون آنکه در میل باکس گیرنده در طول آخر هفته گم شود میتوانیم از این ابزار استفاده کنیم .

با استفاده از این ابزار شما میتوانید هر زمان که مایلید یک ایمیل بنویسید و برنا مه ریزی کنید که در زمانی مناسب و دلخواه فرستا ده شود .

اما این تمام ماجرا نیست , بومرنگ امکان دیگری طراحی کرده که زندگی را آسانتر می کند , برای مثال :اگر میل باکس شما کمی به هم ریخته است می توانید ایمیل هایی را که مایلید در آرشیو نگهداری شود برای زمانی که به آنها نیاز دارید انتخاب کنید. همچنین میتوانید زمان و تاریخی را برای رویت دوباره ی آنها انتخاب نمایید .

 

www.boomeranggmail.com

 

 

۲) Trello

ابزاری است که تمامی تیم شما را در یک صفحه و یک جا جمع می کند و فرقی ندارد که از راه دور یا در کنار هم کار می کنید .

برای ایده های جدید , تاریخ انتهای کارها , اتفافات و برنامه ریزی های دقیقه ی آخر در طول روز شما به جایی نیاز دارید که همه متحد باشند و از آخرین تغییرات مطلع شوند و اینجاست که ترلو به کمک شما می آید .

در یک نگاه ترلو برای استفاده کنندگان از این برنامه همه چیز را آسون کرده از جمله اینکه هر کس چه وظیفه ای بر عهده دارد  و اعضای تیم هر یک دقیقا روی چه موضوعی کار می کنند وچه کاری را به اتمام رساندن .و کمک می کند که شما و تیمتان برای پروژه ها برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و برنامه ی هر روز کاری خود را بدانید .همچنین استفاده کنندگان می توانند فایل آپلود کرده و کامنت بگذارند و ایجاد چک لیست کنند , تاریخ و روز انجام وظایف را مشخص کنند و خیلی چیزهای دیگر و همچنین میتوانند تغییراتی را هم اعمال کنند .سیستم اطلاع رسانی ترلو می تواند آخرین تغییرات را برای اعضا و روسا بفرستد و  همه را مطلع کند .

باید اشاره کنم که ترلو برای آیفون، آیپد، اندروید و ویندوز ۸ هم نرم افزار خود را دارد که طرز کار آنها مشابه نسخه وب آن است و می توانید از امکانات آن روی دیوایس های دیگر خود نیز بهره مند شوید. امیدوارم با ترلو بتوانید شما هم مدیریت پروژه را به کاری لذت بخش و ساده تبدیل کنید.

 

www.trello.com

 

 

۳) Evernote

آیا تا به حال پشت چراغ قرمز یا در مسافرت های روزانه ایده ای عالی به ذهنتان رسیده است ؟؟

با اورنوت شما می توانید تفکرات خود را فهرست بندی کنید و همچنین می توانید چک لیستی از وظایف خود تهیه نمایید و مطمئن شوید که هرگز فراموش نمی شوند .از آنجایی که اورنوت می تواند بر روی پلت فرم های مختلف از تلفن های هوشمند و تبلت تا کامپیوتر خانگی  یا تبلت نصب شود همه اطلاعات آن با استفاده از اینترنت بین ابزار های مختلف همگام خواهد شد بنابراین  خیلی ساده است که به محض اینکه ایده ای به ذهنتان رسید از اورنوت استفاده کنید و فردا وقتی پشت میز کار خود هستید آنرا دریافت کنید .همچنین اگر یادداشت‌های خود را در یک ابزار یا گجت تغییر دهید، بلافاصله پس از ذخیره، کلیه تغییرات را می‌توانید در سایر گجت‌های خود ملاحظه فرمایید. مهمترین ویژگی این برنامه، همگام‌سازی سریع آن است.

در اورنوت یک صفحه به صورت آنلاین برای نوشتن , جمع آوری عکس و به اشتراک گذاشتن مطالب برای همکاران نیز فراهم شده .از طرف دیگر افزونه‌ای برای مرورگر‌های اینترنتی نیز تهیه کرده است تا کاربرانی که بیشتر تمایل به استفاده از افزونه‌ها دارند نیز از آن بی‌بهره نمانند.

همچنین شما می توانید نوت های خود را برای یک پرزنت فوری برای یک جلسه ی کاری به سرعت آماده کنید و ارسال نمایید .

درواقع اورنوت در پلتفرم‌های نرم‌افزاری گوناگونی چون ویندوز، مک، iOS، آندروید و بلک‌ بری عرضه می‌شود. بدین ‌ترتیب می‌توان آن را تقریبا بر روی تمام گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و رایانه‌های رومیزی نصب نمود.

 

www.evernote.com

 

 

۴) Dropbox

دراپ باکس در واقع یک سیستم به اشتراک گذاری فایل می باشد .

دراپ باکس امکانی را برای کسب و کارو تجارت شما فراهم می کند که از راهی ساده عکس ها ,فیلم ها , اسناد و فایل ها را به اشتراک بگذارید و امکان نصب بر روی کامپوترها و تلفن های هوشمند را دارد.

دراپ باکس این امکان را فراهم می کند که هر زمان و هر وقت که به اطلاعاتی نیاز دارید در دسترس باشند.

به هدف مشارکت این ابزار هدفمندی شده تا تیم با همکاری فایل ها را به اشتراک بگذارند .

استفاده کنندگان می توانند برای فایل های به اشتراک گذاشته شده کامنت بگذارند .

در دراپ باکس همچنین بخش هایی با دسترسی های مختلف برای افراد مختلف طراحی شده است.

رابط گرافیکی دراپ باکس به طور باورنکردنی تاثیرگذار است، آنچنانکه سبب می‌شود این اپلیکیشن به عنوان یک انتخاب قطعی از سوی کاربران برای همگام‌سازی فایل‌ها انتخاب شود. هنگامی که شما این اپایکیشن را بر روی وسیله آندرویدی یاIOSتان نصب می‌کنید، شما فوراً می‌توانید فایل‌هایتان را آپلود کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن فایل‌هایتان را با دیگر افراد به اشتراک بگذارید یا اینکه یک فایل عمومی برای هر نوع کاربری طراحی نمایید.

در حال حاضر پس از ثبت نام در سایت فضای رایگانی به حجم ۲ گیگا بایت در اختیار کاربر قرار داده می‌شود که در صورت نیاز می‌توان فضای بیشتر از آن را خریداری نمود. ولی در عین حال این امکان نیز وجود دارد تا در ازای معرفی هر کاربر جدید، ۵۰۰ مگابایت فضای رایگان از دراپ باکس (تا سقف ۱۶ گیگابایت) دریافت نمود.

کاربرد دراپ باکس گستره وسیعی مثل پشتیبان گیری از فایل های حیاتی تا اشتراک گذاری سایر فایل‌ها را در بر می‌گیرد.

 

www.dropbox.com

Comments are closed.